Jsi kreativní, ale nevíš, kterým směrem se vydat? Baví tě kreslení nebo focení? Zároveň tě zajímá práce s digitálními médii? Chceš vědět, co stojí za procesem vzniku loga a proč je to tak dobře placené? Kde se berou trendy v grafickém designu?
Provedeme tě kreativním procesem. Uplatníš širokou škálu dovedností a naučíš se pracovat v mnoha grafických programech – kreslení ve vektorech, úprava fotografií, sazba textu, navrhování webu a úprava videa či animace. Naučíme tě fotit a točit video profesionální technikou. Budeš umět navrhnout vizitku, plakát nebo vícestránkovou publikaci a budeš vědět, jak je dostat z počítače na papír.
Školní vzdělávací program:
Reprodukční grafik pro média
Kód oboru:
34-53-L/01 a 34-53-H/01
Dosažený stupeň vzdělání:
střední vzdělání s maturitní zkouškou,
možnost získání výučního listu ve 3. ročníku
Proč si vybrat tento obor?
Kreativní tvorba
Máš hlavu plnou nápadů, ale nevíš, jak je vyjádřit? U nás podporujeme kreativitu a učíme tě, jak postupovat od návrhu ke konečnému výsledku.
Adobe Creative Cloud
Zdarma získáš Adobe účet, ke kterému se můžeš přihlásit odkudkoliv. Doma si tedy můžeš nainstalovat veškeré Adobe programy, které jsi vždycky toužil mít.
Individuální výuka
Máš svůj styl a chceš ho rozvíjet? Skvělé! Ještě vůbec nevíš, co a jak chceš vlastně tvořit? Nevadí – u nás máš 4 roky na experimentovámí a objevování.
Moderní vybavení
Máme 10 počítačových učeben, profesionální fotoateliér, grafické tablety, profesionální digitální a ofsetovou tiskárnu, vzorkovací řezací plotr a další.
Vlastní knihařská dílna
Na naší škole máme tzv. knihárnu. A tady si vyzkoušíš, co je třeba udělat pro dokončení vlastního kalendáře nebo časopisu poté, co si ho ve škole vytiskneš.
Široké uplatnění
Obor grafik je velmi různorodý. Uplatníš se na pozicích v reklamní agentuře, tiskovém studiu, na volné noze či dál na vysoké škole.
Kde se uplatníš?
Schopní grafici jsou potřeba stále. Uplatníš se v grafickém studiu reklamní agentury nebo jako interní grafik jakékoliv firmy. Chceš raději volnost pro svou kreativní mysl? Pak si můžeš zvolit cestu freelancera a podnikat „na sebe“. Uživíš se jako grafik, webdesigner, fotograf nebo třeba content creator.
Nebo bys raději pokračoval ve studiu na vysoké škole? Navázat na své znalosti můžeš v jakémkoliv oboru, který se věnuje grafickému designu a vizuální komunikaci.
Galerie prací
Reference absolventů
Jak je to s přijímačkami?
Přijímačky u nás probíhají stejně, jako na jakýkoliv maturitní obor. Máme jednotnou přijímací zkoušku, která se skládá z českého jazyka a literatury a z matematiky. Zkoušky zajišťuje CERMAT. Uchazeči mají možnost podat až 3 přihlášky na obory, které musí seřadit. Pořadí nelze později měnit, proto vybírejte pečlivě. Níže jsou shrnuté všechny potřebné informace.
Otázky a odpovědi
Jaké jsou u vás přijímačky?
Přijímací zkoušky u nás probíhají stejně, jako na jakýkoliv maturitní obor. Máme jednotnou přijímací zkoušku, která se skládá z českého jazyka a literatury a z matematiky. Zkoušky zajišťuje CERMAT. Uchazeči mají možnost podat až 3 přihlášky na obory, které musí seřadit. Pořadí nelze později měnit, proto vybírejte pečlivě.
Máte talentovky?
Na žádný z našich oborů není talentová zkouška. Máme jednotnou přijímací zkoušku, kterou zajišťuje CERMAT.
Do kdy mám podat přihlášku?
Přihlášku na všechny naše obory podávejte v řádném termínu pro 1. kolo přijímacího řízení. Termíny upřesňujeme vždy, jakmile je zveřejní ministerstvo školství pro daný rok zde:
Kolik bodů musím získat u přijímací zkoušky, abych se k vám dostal/a?
Máme stanovenou hranici minimálního počtu bodů – český jazyk 16 bodů a matematika 8 bodů. Celkově pak součet všech bodů nesmí být v mínusu. To jsou podmínky pro přijetí – a kromě toho, pokud se hlásíte na obor, na který se hlásí více studentů než je kapacita oboru, potřebujete napsat testy lépe než ostatní uchazeči, abyste nebyli tzv. pod čarou.